Предметом вивчення навчальної дисципліни є реалізація концепції економічного розвитку.

Дисципліна «Стратегія економічного розвитку» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів спеціальності 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у сфері економічних аспектів забезпечення розвитку України. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки щодо розуміння та застосування інструментарію для вирішення проблем у економічній сфері та сприянні економічному розвитку країни.

Навчальна дисципліна «Стратегія економічного розвитку» призначена для надання аспірантам теоретичних знань та практичних навичок узгодження економічного розвитку з умовами глобалізації та з сучасними викликами часу. Дисципліна включає як український досвід впровадження стратегій, так і міжнародний для визначення ефективності або негативних наслідків при розробленні й реалізації стратегій економічного розвитку.

Ключові слова: стратегія, економічні механізми, глобалізація, економічний розвиток.

Викладач: Сазонець Ольга Миколаївна, д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є реалізація концепції сталого розвитку.

Дисципліна «Еколого-економічні проблеми забезпечення сталого розвитку» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів спеціальності 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у сфері екологічних та економічних аспектів забезпечення сталого розвитку. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки та маркетингу щодо розуміння та застосування економічного інструментарію вирішення екологічних проблем та соціального розвитку задля взаємного досягнення інтересів та безконфліктної взаємодії.

Навчальна дисципліна призначена для надання аспірантам теоретичних знань та практичних навичок узгодження економічного розвитку з екологічними вимогами та соціальними потребами. 

Ключові слова: екологічні проблеми, економічні механізми, соціальний розвиток, сталий розвиток.

Викладачі:

Ковшун Наталія Едуардівна, д.е.н., професор кафедри економіки підприємства

Якимчук Аліна Юріївна, д.е.н, професор кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є закономірності демографічних процесів, теоретично-методичні основи їх прогнозування та можливості регулювання.

Дисципліна «Прогнозування та регулювання демографічних процесів» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів спеціальності 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у сфері соціально-демографічного прогнозування у системі державного регулювання соціально-економічних процесів. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки в аспекті розуміння та застосування інструментарію демографічного прогнозування для оцінки тенденцій та проблем у відтворенні людських ресурсів, що становить основу раціонального використання інших видів економічних ресурсів відповідно до обраної аспірантом предметної галузі дослідження.

Навчальна дисципліна призначена для надання здобувачам вищої освіти теоретичних знань та практичних навичок аналізу та регулювання демографічних процесів на макро- та мезоекономічному рівнях.

Ключові слова: відтворення, демографія, демографічна політика, населення, прогноз.

Викладачі:

Міщук Галина Юріївна, д.е.н., професор, завідувач кафедри трудових ресурсів і підприємництва

Юрчик Галина Миколаївна, к.е.н, доцент кафедри трудових ресурсів і підприємництва.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є закони, правила та інші механізми політики, що стосуються екологічних питань.

Дисципліна «Природно-ресурсна та екологічна політика держави» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів спеціальності 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у сфері державного регулювання природокористування  та пов’язаних з ними процесів. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки в аспекті розуміння та застосування інструментарію нагляду за діяльністю людини з метою запобігання шкідливому впливу на біофізичне середовище та природні ресурси, а також з метою контролю впливу змін навколишнього середовища на людину.

Навчальна дисципліна фокусується на проблемах, що виникають внаслідок впливу людини на навколишнє середовище та призначена для надання аспірантам теоретичних знань та практичних навичок щодо розв’язання таких проблем.

Ключові слова: навколишнє середовище, природні ресурси, екологічна політика, державне регулювання.

Викладачі:

Ковшун Наталія Едуардівна, д.е.н., професор кафедри економіки підприємства

Якимчук Аліна Юріївна, д.е.н., професор кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є загальні закономірності та національні особливості господарсько-практичної і теоретико-економічної сфер.

Дисципліна «Особливості функціонування національної економіки» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів спеціальності 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у розумінні загального та особливого у функціонуванні національної економіки. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки щодо розуміння суперечності в особливостях функціонування національної економіки. Викладання дисципліни націлене на розуміння процесу відтворення виробництва в  контексті особливостей функціонування національної економіки.

Навчальна дисципліна «Особливості функціонування національної економіки» призначена для надання аспірантам теоретичних знань та практичних навичок компаративістського аналізу особливостей національної економіки. Дисципліна включає філософський та прикладний характер закономірностей та особливостей функціонування національної економіки.

Ключові слова: власність, багатство, національна економіка, економічні механізми, економічний розвиток.

Викладач: Нікитенко Дмитро Валерійович, д.е.н., доцент, професор кафедри економічної теорії


Предметом вивчення навчальної дисципліни є відносини, що виникають між стейкхолдерами соціально-трудової сфери.

Дисципліна «Система відносин у сфері праці та соціального розвитку» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів спеціальності 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у сфері соціально-трудових та пов’язаних з ними процесів. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки в аспекті розуміння та застосування інструментарію активізації відносин стейхкхолдерів у сфері трудових відносин та соціального розвитку задля взаємного досягнення інтересів та безконфліктної взаємодії.

Навчальна дисципліна призначена для надання аспірантам теоретичних знань та практичних навичок організації взаємодії стейкхолдерів соціально-трудової сфери.

Ключові слова: праця, соціальний розвиток, соціально-трудові відносини.

Викладачі:

Міщук Галина Юріївна, д.е.н., професор, завідувач кафедри трудових ресурсів і підприємництва

Самолюк Наталія Миколаївна, к.е.н, доцент кафедри трудових ресурсів і підприємництва.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є сукупність теоретичних та практичних аспектів формування та руху фінансових ресурсів держави та учасників господарської діяльності на основі вимог та принципів нормативних документів з питань оподаткування.

Дисципліна «Формування та рух фінансових ресурсів держави та учасників господарської діяльності» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів спеціальності 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у фінансовій сфері в частині формування та руху фінансових ресурсів держави та учасників господарської діяльності. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки в аспекті розуміння та застосування інструментарію оцінки тенденцій та проблем у відтворенні людських ресурсів, що становить основу раціонального використання інших видів економічних ресурсів відповідно до обраної аспірантом предметної галузі дослідження.

Навчальна дисципліна «Формування та рух фінансових ресурсів держави та учасників господарської діяльності» призначена для надання здобувачам вищої освіти теоретичних знань та практичних навичок аналізу та регулювання фінансових процесів на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях.

Ключові слова: фінансова система, фінансові ресурси, регулювання фінансових відносин, прогнозування руху фінансових ресурсів, податкове планування.

Викладач: Осадча Ольга Олексіївна, д.е.н., доцент, професор кафедри обліку і аудиту.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є інституціональні засади забезпечення функціонування фінансової системи України.

Дисципліна «Інституційне забезпечення функціонування фінансової системи» є складовою частиною циклу професійної підготовки аспірантів за спеціальностями 051 «Економіка», що дозволяє поглибити знання у сфері інституційного забезпечення функціонування фінансової системи. Дисципліна є важливою складовою професійної підготовки докторів філософії у сфері економіки щодо розуміння функціонування фінансової системи та застосування економічного інструментарію вирішення проблем економічного розвитку.

Навчальна дисципліна «Інституційне забезпечення функціонування фінансової системи» призначена для надання аспірантам теоретичних знань та практичних навичок узгодження економічного розвитку з функціонуванням фінансової системи. 

Ключові слова: інституціоналізація, фінансова система, економічні механізми, сталий розвиток.

Викладач: Нікитенко Дмитро Валерійович, д.е.н., доцент, професор кафедри економічної теорії.